English  –  עמוד בית  –  תוכניות נוער  –  החניכים  –  גלרית תמונות  –  גלרית וודיאו  –  תקשורת  –  תרומות  –  צור קשר

צביקה חיזיקיאס
מדריך ריקוד

צביקה רוקד מגיל 12 ולמד בתיכון האקדמיה למחול ומוזיקה בלט קלסי. בגיל 17 הוא טס ללמוד מחול מודרני בבית הספר של אילוין אילי בניו יורק. לאחר מכן חזר לארץ להתגייס ל"צהל. עם השחרור הוא התקבל ללהקת בת שבע, תחת הכוראוגרף אוהד נהרין.

לאחר שלוש וחצי שנים עזבת בגיל 25, ובמשך שנתיים וחצי ניהל להקת מחול של העידה האתיופית תחת רות אשל בחיפה. אחר כך ניהל קבוצת מחול בתל אביב במשך ארבע שניםת, אשר הופיעה בפסטיבלם ברחבי העולם.

היום הוא מלמד בשני סטודיויים למחול בארץ, יוצר מופעי מחול חדשים ומופיע בלהקת התיאטרון האתיופי הולגב. איכשהוא הוא גם מוצא את הזמן לבני הנוער ו

מלמד ריקוד לבני הקהילה בבתיהם.

עדנה ביינה
מדריכת ריקוד

סיימתי בית ספר תיכון אמ"ית בקרית מלאכי, ומשם המשכתי לשירות צבאי בחיל האויר. עברתי לירושלים בהמשך לטובת השכלה והתפתחות אישית.

כרגע אני סטונדטית במכללת הדסה ירושלים. במהלך הלימודים התחלתי להתנדב במסגרות נוער. באחת המסגרות התגבש הרעיון לשלב את האהבה השנייה שלה בחיים (אחרי המדע) עם ההתנדבות, ומאז אני מעבירה שיעורי אסקסטה ונהנית מכל רגע, גם בגלל הנוער המדהים שיוצא לי להכיר ולעבוד איתם וגם בגלל האפשרות ללמד משהו שאני כל כך אוהבת.

טרייסי שיפלי
מנהלת הפרויקט

טרייסי נולדה בארה"ב ועלתה ארצה בשנת 1984. היא שואפת להעלות את מודעות הקהילה לגבי אוכלוסיות לא מובנות מספיק, במיוחד הקהילה האתיופית-ישראלית.

טרייסי משתמשת בכשרונות התקשורתיות שלה כדי ליזום פרוייקטים שמקדמים הבנה הדדית בישראל ובעולם. בין היתר, טרייסי משווקת את ההופעות המהוללות של קבוצת התיאטרון האתיופי הולגב, הפועלת מתוך בית הקונפדרציה בירושלים.

אבל הפרוייקט האוהב ביותר עליה הוא פרוייקט הנוער מלכת שבא. טרייסי מרכזת את תוכניות הנוער, מגייסת מימון ומעדכנת את התורמים על התקדמות הקבוצות השונות.

אדוניה גודא
מדריך מסנקו

אדוניה עלה לארץ בשנת 2005, וגר במבשרת ציון. הוא מתפרנס כשומר בטחון ובשעות הפנאי מקדם את שליחותו המוסיקלית. באתיופיה הוא לימד מספר כלי נגינה מסורתיים, בתוכם המסנקו (מין כינור בעל מיתר אחד) והקרר (מין נבל בעל חמישה או שיה מיתרים).

אדוניה מופיע במספר להקות ברחבי הארץ, והביא את כשרונותיו למרכז מלכת שבא, שם פרץ דרכים עם סדנת המוסיקה הראשונה שלנו לבני נוער מהקהילה.

מיכל אברהם
מדריכת אומנות

מיכל היא אמנית ומורה לאמנות. היא קבלה תואר ראשון מבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ותעודת מורה ממכון קרם להכשרת מורים. היא גדלה בשכונת קרית מלאכי בירושלים, וממשיכה לחיות ולעבוד בעיר הבירה.

מיכל הכינה את תפקידה החשובה במלכת שבא עם מחקר אינטנסיבית באמנות האתיופית, ומתוך כך גילתה את ההשפעה הבלתי-פרופורציונלית של היצירתיות היהודית באמנות האתיופית בכלל. דבר זה מאפשר לה להשריש תחושת גאוה ותלמידיה, לא רק בתוך הריקמה הרחבה יותר של התרבות הישראלית, אלא גם בתוך תרבותם המקורית.


תהילה ישעיהו-אדגה
מדריכת תיאטרון

בוגרת לימודי משחק בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים, ומנהלת להקת בני נוער ביחידה לאמנויות של משרד החינוך. יוצאת תיאטרון נטלה, שבו שיחקה בהצגות "בבל" ו"שחורים". השתתפה בהצגה "אנדרגה" (תיאטרון נפש).

ממייסדי אנסמבל הולוגאב, שבו שיחקה ומשחקת בהצגות "תרת תרת","העלמה יוליה", ו"הבית של מתוקו" – זוכת פסטיבל עכו לתיאטרון אחר 2009, וכן בהצגת היחיד "לבדה", שהיתה שותפה ליצירתה.
English  –  עמוד בית  –  תוכניות נוער  –  החניכים  –  גלרית תמונות  –  גלרית וודיאו  –  תקשורת  –  תרומות  –  צור קשר